Üye Olmak İçin Tıklayın

Hoşgeldin, Kayıtsız Üye.

Teknik Paylaşım Platformu, teknik içerikli bilgi ve tecrübelerin paylaşımı için teknik elemanlar tarafından hiçbir maddi çıkar söz konusu olmadan kurulmuştur.
Sizde Teknik Paylaşım Platformundan daha faydalı bir şekilde yararlanmak istiyorsanız ÜYE OLUNUZ
Üye olmak için veya forum hakkında yardım almak için TIKLAYINIZ

TEKNİK VİDEOLAR TEKNİK DOSYALAR TEKNİK RESİMLER OYUN PORTALI ÇEVRİMİÇİ UYGULAMALAR
Konu Bilgileri
Konu Başlığı WinTr scada versiyon 5.0.0
Konudaki Cevap Sayısı
9
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
 
Görüntülenme Sayısı
2005

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Konu Araçları Arama Stil
Eski 24-02-13, 15:48   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
USTA ÜYE
 
sobo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SponsorElektrohaber.net
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: Mar 2008
Üye No: 3
Mesaj Adedi: 294
Konu Adedi: 269
Seviye 16 [♥ Bé-Yêu ♥]
Aktiflik: 0 / 375
Güç: 98 / 13089
Deneyim: 3%

Teşekkür Grafikleri
Teşekkür: 1
19 Mesajına 27 Teşekkür edildi
Puan Grafiği
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi :
sobo is on a distinguished road
Destek İçin

Bu sitenin reklam gelirleri tamamıyla sitenin host masraflarına gitmektedir,bu amaçla reklam vermek için Bannera TIKLAYINIZ ElemaN
Ek Bilgiler
sobo - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart WinTr scada versiyon 5.0.0WinTr scada versiyon 5.0.0 özellikleri:

1. Scada'nın tüm fonksiyonları yenilendi, test edildi ve performansı artırıldı. Scada'nın bir çok özelliği limitsiz olarak güncellendi.

2. Shutdown komutu eklendi. Bu komut ile operatörler development sayfası gözükmeden scadayı tamamen kapatabilir.

3. Büyük ekranlar için oluşturulan projeler, küçük ekranlı bilgisayarlarda çalışması sağlandı.
4. Aynı anda bir çok sayfa üzerinde çalışılmasını mümkün kılan çoklu Screen Designer eklendi.

5. Screen Designer performansı artırıldı. Kopyala yapıştır olayları iyileştirildi. Nesne taşıma işlemleri hızlandırıldı.

6. Runtime çalışırken development'a devam edilebilmesi için farklı zamanda çalışan ikinci bir runtime fonksiyonu eklendi.

7. Chart ve Gauge'lerin tüm fonksiyonlarına erişim için Properties penceresi eklendi.8. Runtime zamanında seri ekleme ve çıkartma özelliği eklendi.9. Grafik seri çizgileri üzerine mouse getirildiğinde serinin değeri gösterme fonksiyonu eklendi.

10. Operatör olay listesi eklendi. Runtime'de operatörlerin tüm işlemleri bu fonksiyon ile kaydediliyor. Sonrasında rapor modülü veya Eventview nesnesi ile kayıtlar getirilebilir.Eventview nesnesi lokal veya remote olarak iki farklı çalışma şekline sahiptir. Remote olduğunda başka bir scada projesinin olaylarını gösterecektir. Sayfa objelerinde Tooltip'e yazılan açıklamalar ile kayıtları daha anlaşılabilir yapabilirsiniz.11. Görünmez buton fonksiyonu eklendi. Drawing'lerin içersinde Invisible buton olarak bu nesneleri kullanarak görünmeyen butonlar oluşturabilirsiniz.

12. ActiveX ve .Net component fonksiyonu eklendi. Bu fonksiyon ile üçüncü parti yazılımları scada içersinde kullanabilirsiniz. Son derece önemli bir fonksiyon'dur. Scada nesneleri yeterli gelmediğinde kendi nesnenizi oluşturup scada içersinde kullanabilirsiniz. Nesnelerin tüm Event, Property ve Metod'larını taglara bağlayıp bunlara bağlı olarak çalışacak scriptler yazabilirsiniz. Müşterilerimiz adına nesne geliştirme yapıyoruz. Özel nesneleriniz için teklif alınız. Yakında scada nesne satışı yapılan yeni bir site kuracağız.13. Reçete ve Alarm nesnelerinin kolon isimleri değiştirilebilir hale getirildi.

14. Alarm'lar database'e eklendi. Tüm alarm olayları database'e kaydediliyor. Dilerseniz rapor modülü ile alarm verilerine erişebilirsiniz. Alarmview'e database'de arama ve getirme fonksiyonları eklendi.15. Alarmlar tag değerlerinin sabit sayılar ile karşılaştırılmasının yanı sıra başka bir tagın değerine göre oluşturulmasına izin verildi.

16. Ses kayıt fonksiyonu eklendi. Kaydedilen sesler veya ses dosyaları fonksiyon olarak çağrılabiliyor. Alarmlar oluştuğunda veya gittiğinde bu ses dosyaları sesli ikaz olarak operatörlere dinletiliyor.

17. Alarm yazıcı fonksiyonu eklendi. Bu fonksiyon ile alarm oluştuğunda ve gittiğinde seçime bağlı olarak satır satır veya belirli satırda bir yazdırılabilir.

18. Alarm Acknowledge fonksiyonu tarih saat verisi ile çalışır hale getirildi. Böylece alarm'ın görüldüğü saat kaydediliyor.

19. Runtime performansı artırıldı. Sayfa geçişleri hızlandırıldı ve cpu kullanımı azaltıldı.

20. Rapor modülü geliştirildi. Asenkron çalışarak büyük raporlarda scada'nın çalışmasını yavaşlatmıyor.

21. Açık olmayan sayfadan rapor oluşturulması mümkün kılındı.

22. Bilgisayarda excel yüklü olmasa bile tüm fonksiyonlar için excel dosyası oluşturulması sağlandı.

23. Tag listesinde çoklu seçim fonksiyonu eklendi.

24. Tag listesini excel'e aktarma ve excel'den geri getirme fonksiyonu eklendi. Bu fonksiyon ile büyük scada projelerinde daha hızlı tag oluşturabilir. Scada'da oluşturduğunuz taglar için açıklama yazabileceğiniz dosyalar oluşturabilirsiniz.

25. Tag kalibrasyon fonksiyonu eklendi. Bu fonksiyon ile ana Tag'ın skala edilmiş bir çok kopyasını oluşturabilirsiniz. Her birinin skala değeri farklı olabilir. Skala edilmiş halinde değer değiştirildiğinde ana Tag'ın değeri de değişir.26. Opc client modülü yeniden yazıldı. Şimdi tüm opc server versiyonları ile bağlantı kurabilirsiniz.

27. Database Timeout süresi seçilebilir hale getirildi.

28. Database default Server adı, kullanıcı ismi ve şifresi değiştirilebilir oldu.

29. Database sınırsız tablo kullanım fonksiyonu eklendi. Böylece dilediğiniz Tag'ı dilediğiniz tabloya kaydedebilirsiniz.

30. Server Client performansı artırıldı. Öyle ki normal bir bilgisayar 10 client'a her saniye 10000 Tag değerini gönderebilir hale geldi. Server'a bağlanabilecek client sayısı limitsizdir. Bir client ise 1000 farklı server'a bağlanabilir.

31. Servera bağlanacak clientler için izin verilen ip adres listesi eklendi. Bu listede bulunmayan ip adresleri servera bağlanamaz. Veya tüm ip adreslerine izin verebilirsiniz.

32. Seçime bağlı olarak çalışan client olay listesi eklendi. Bu fonksiyon ile server üzerinde bir Tag değerini değiştiren client verileri database'e kaydedilir. Böylece değerin hangi client tarafından ne zaman değiştirildiği kayıt altına alındı.

33. Webserver kullanıcı adı ve şifre ile koruma altına alındı. Ayrıca performansı kat kat artırıldı.

34. Webserver ve popup screen'lerin sayısı limitsiz olarak artırıldı. Bilgisayar performansı tek sınırlayıcı faktördür.

35. İki yeni sms gönderim metodu eklendi. Skype ve Script ile sms gönderebilirsiniz. Script ile gönderimde server üzerinden sms gönderen firmalardan üyelik edinmeniz gereklidir.

36. Scrip Writer geliştirildi. Tag tanımlamak için sağda açılan menüden seçip eklemek yeterli olacaktır.

37. Aynı anda bir çok script üzerinde çalışabilirsiniz. Bunun için yeni bir script writer başlatmanız yeterlidir.


38. Script'ler senkron olarak çalışıyordu. Şimdi asenkron çalışma şeklide eklendi. Asenkron çalışma farklı zamanda çalışacağı için büyük işlemler veya başka program, donanım sebebi ile bekleme yapacak scriptler rahatlıkla yazılabilir.

39. Script içersinde Tag'lara erişebilmek için iki dizi eklendi. TagNameTable, TagValueTable bu diziler Tag'ın adını ve Tag'ın değerini getirir. TagValueTable dizisine yazdığınız değer ise Tag değerine yazılır.

40. Script'ler den birbirlerine nesne taşınabilmesi için 10 adet obje eklendi. WinTrScadaObject_1-- WinTrScadaObject_10. Bu nesneler ile scriptleri bir birlerine bağlayabilirsiniz. Örneğin script 1'de açtığınız bir seri port'u script 2'ye götürüp değerlerini okuyup değiştirebilirsiniz. Nesne sayısı 10 adet ile sınırlı olmakla birlikte aslında sınırsızdır. ArrayList fonksiyonu ile her bir nesne içersinde milyonlarca nesne barındırabilirsiniz. Bu ve ActiveX fonksiyonları beraber kullanılarak büyük avantajlar elde edilebilir. Öyle ki script ile oluşturulan obje, form gibi tüm nesneler scada sayfalarına runtime zamanında yerleştirilebilir.

41. Script içersinde plc haberleşme nesnelerinin grup değerlerine erişim sağlandı. Böylece runtime'da plc'ler ile haberleşme devam ederken grup değerleri değiştirilebilir. Örneğin bir çok enerji analizörüne bağlı bir sistemde her analizörden anlık akım,gerilim bilgilerini hızlı diğer bilgileri ise her saat başı okuyabiliriz. Bir analizör seçildiğinde ise o analizörün tüm değerlerini hızlı diğer analizör'lerin değerlerini yavaş okuyabiliriz. Böylece seçili scada sayfasına bağlı olarak Tag erişim hızlarına müdehale etmiş oluruz.

42. Modbus RTU/TCP-IP Master modülünde, ilk değeri okunamayan istasyonun diğer değerlerini okumadan atlanması seçime bağlı olarak sağlandı. Böylece kapalı istasyonlar network hızını azaltmayacaktır.[Üzgünüz Linkleri Sadece Teknik Paylaşım Platformu Üyelerimiz Görebilir. Elektroforum'a Ücretsiz Üyelik İçin Tıklayınız!...]
Arşiv Şifresi Hakkında Bilgilendirme !..
Dosya Şifresi : elektroforum.net

YUKARIDA VERİLEN ŞİFREYİ ELLE GİRİNİZ
KOPYALA YAPIŞTIR YAPMAYINIZ
AKSİ HALDE ŞİFRE ÇALIŞMAYABİLİR
[Üzgünüz Linkleri Sadece Teknik Paylaşım Platformu Üyelerimiz Görebilir. Elektroforum'a Ücretsiz Üyelik İçin Tıklayınız!...]
[Üzgünüz Linkleri Sadece Teknik Paylaşım Platformu Üyelerimiz Görebilir. Elektroforum'a Ücretsiz Üyelik İçin Tıklayınız!...]sobo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Sayın sobo bu mesajınıza 4 üye teşekkür etti.
kalipson (13-03-14), oyuncu41 (18-09-13), sana (25-05-14), temp (01-04-13)
..:: Sitemize Destek İçin Reklam Verebilirsiniz ::..
..:: Reklam Alanı ::..
PAYLAŞIMLARIN DEVAMI İÇİN SİTE İÇERİSİNDEKİ REKLAMLARA TIKLAYINIZ
..::: TEKNİK PAYLAŞIM PLATFORMUNDAKİ BU KONUYU BEĞENDİYSENİZ ARKADAŞINIZLA PAYLAŞABİLİRSİNİZ ::..
ElemaN Yollayabilirsin Dedi!
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Eski 29-04-13, 00:43   #2 (permalink)
Kullanıcı Profili
ÇIRAK ÜYE
Avatar Yok
SponsorElektrohaber.net
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: Apr 2013
Üye No: 50253
Mesaj Adedi: 1
Konu Adedi: 0
Seviye 1 [♥ Bé-Yêu ♥]
Aktiflik: 0 / 0
Güç: 0 / 0
Deneyim: 0%

Teşekkür Grafikleri
Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi
Puan Grafiği
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi :
demin is on a distinguished road
Destek İçin

Bu sitenin reklam gelirleri tamamıyla sitenin host masraflarına gitmektedir,bu amaçla reklam vermek için Bannera TIKLAYINIZ ElemaN
Ek Bilgiler
Standart Cevap: WinTr scada versiyon 5.0.0tsk kardesdemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 18-09-13, 20:20   #3 (permalink)
Kullanıcı Profili
ÇIRAK ÜYE
Avatar Yok
SponsorElektrohaber.net
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: Feb 2009
Üye No: 10352
Mesaj Adedi: 2
Konu Adedi: 0
Seviye 1 [♥ Bé-Yêu ♥]
Aktiflik: 0 / 0
Güç: 0 / 21
Deneyim: 2%

Teşekkür Grafikleri
Teşekkür: 1
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi
Puan Grafiği
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi :
oyuncu41 is on a distinguished road
Destek İçin

Bu sitenin reklam gelirleri tamamıyla sitenin host masraflarına gitmektedir,bu amaçla reklam vermek için Bannera TIKLAYINIZ ElemaN
Ek Bilgiler
toka Cevap: WinTr scada versiyon 5.0.0teşekkür ederim faydalı olacak.oyuncu41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 04-02-14, 20:24   #4 (permalink)
Kullanıcı Profili
ÇIRAK ÜYE
Avatar Yok
SponsorElektrohaber.net
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: Nov 2013
Üye No: 52398
Mesaj Adedi: 2
Konu Adedi: 0
Seviye 1 [♥ Bé-Yêu ♥]
Aktiflik: 0 / 0
Güç: 0 / 12
Deneyim: 2%

Teşekkür Grafikleri
Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi
Puan Grafiği
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi :
eaglebody is on a distinguished road
Destek İçin

Bu sitenin reklam gelirleri tamamıyla sitenin host masraflarına gitmektedir,bu amaçla reklam vermek için Bannera TIKLAYINIZ ElemaN
Ek Bilgiler
Standart Cevap: WinTr scada versiyon 5.0.0tşk kardeş saoleaglebody isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 07-02-14, 21:33   #5 (permalink)
Kullanıcı Profili
ÇIRAK ÜYE
Avatar Yok
SponsorElektrohaber.net
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: Nov 2013
Üye No: 52398
Mesaj Adedi: 2
Konu Adedi: 0
Seviye 1 [♥ Bé-Yêu ♥]
Aktiflik: 0 / 0
Güç: 0 / 12
Deneyim: 2%

Teşekkür Grafikleri
Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi
Puan Grafiği
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi :
eaglebody is on a distinguished road
Destek İçin

Bu sitenin reklam gelirleri tamamıyla sitenin host masraflarına gitmektedir,bu amaçla reklam vermek için Bannera TIKLAYINIZ ElemaN
Ek Bilgiler
Standart Cevap: WinTr scada versiyon 5.0.0teşekkürler arkadaşım emeğine sağlıkeaglebody isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 08-04-14, 19:02   #6 (permalink)
Kullanıcı Profili
ÇIRAK ÜYE
Avatar Yok
SponsorElektrohaber.net
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: Apr 2014
Üye No: 53947
Mesaj Adedi: 3
Konu Adedi: 0
Seviye 1 [♥ Bé-Yêu ♥]
Aktiflik: 0 / 2
Güç: 1 / 46
Deneyim: 10%

Teşekkür Grafikleri
Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi
Puan Grafiği
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi :
adnankocak is on a distinguished road
Destek İçin

Bu sitenin reklam gelirleri tamamıyla sitenin host masraflarına gitmektedir,bu amaçla reklam vermek için Bannera TIKLAYINIZ ElemaN
Ek Bilgiler
Standart Cevap: WinTr scada versiyon 5.0.0teşekkürleradnankocak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 12-04-14, 21:31   #7 (permalink)
Kullanıcı Profili
KALFA ÜYE
Avatar Yok
SponsorElektrohaber.net
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: May 2008
Üye No: 300
Mesaj Adedi: 47
Konu Adedi: 7
Seviye 5 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Aktiflik: 0 / 116
Güç: 15 / 4025
Deneyim: 67%

Teşekkür Grafikleri
Teşekkür: 1
1 Mesajına 1 Teşekkür edildi
Puan Grafiği
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi :
mylifese is on a distinguished road
Destek İçin

Bu sitenin reklam gelirleri tamamıyla sitenin host masraflarına gitmektedir,bu amaçla reklam vermek için Bannera TIKLAYINIZ ElemaN
Ek Bilgiler
Standart Cevap: WinTr scada versiyon 5.0.0teşekkürlermylifese isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 19-05-14, 22:30   #8 (permalink)
Kullanıcı Profili
ÇIRAK ÜYE
Avatar Yok
SponsorElektrohaber.net
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: Sep 2008
Üye No: 4891
Mesaj Adedi: 1
Konu Adedi: 0
Seviye 1 [♥ Bé-Yêu ♥]
Aktiflik: 0 / 0
Güç: 0 / 0
Deneyim: 0%

Teşekkür Grafikleri
Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi
Puan Grafiği
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi :
camdoktor is on a distinguished road
Destek İçin

Bu sitenin reklam gelirleri tamamıyla sitenin host masraflarına gitmektedir,bu amaçla reklam vermek için Bannera TIKLAYINIZ ElemaN
Ek Bilgiler
Standart Cevap: WinTr scada versiyon 5.0.0tşk iyi işcamdoktor isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 25-05-14, 22:41   #9 (permalink)
Kullanıcı Profili
ÇIRAK ÜYE
Avatar Yok
SponsorElektrohaber.net
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: May 2014
Üye No: 54612
Mesaj Adedi: 1
Konu Adedi: 0
Seviye 1 [♥ Bé-Yêu ♥]
Aktiflik: 0 / 0
Güç: 0 / 0
Deneyim: 0%

Teşekkür Grafikleri
Teşekkür: 1
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi
Puan Grafiği
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi :
sana is on a distinguished road
Destek İçin

Bu sitenin reklam gelirleri tamamıyla sitenin host masraflarına gitmektedir,bu amaçla reklam vermek için Bannera TIKLAYINIZ ElemaN
Ek Bilgiler
Standart Cevap: WinTr scada versiyon 5.0.0Teşekkürler fakat link ölü dosya yok mesajı veriyor
Konu sana tarafından (26-05-14 Saat 11:01 ) değiştirilmiştir..
sana isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 26-05-14, 22:35   #10 (permalink)
Kullanıcı Profili
Kurucu α∂мιη
 
ElemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SponsorElektrohaber.net
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: Mar 2008
Üye No: 1
Mesaj Adedi: 45.614
Konu Adedi: 7148
Seviye 102 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Aktiflik: 3792 / 3792
Güç: 15204 / 88045
Deneyim: 13%

Teşekkür Grafikleri
Teşekkür: 69
1074 Mesajına 3346 Teşekkür edildi
Puan Grafiği
Rep Puanı: 6218
Rep Derecesi :
ElemaN has a reputation beyond reputeElemaN has a reputation beyond reputeElemaN has a reputation beyond reputeElemaN has a reputation beyond reputeElemaN has a reputation beyond reputeElemaN has a reputation beyond reputeElemaN has a reputation beyond reputeElemaN has a reputation beyond reputeElemaN has a reputation beyond reputeElemaN has a reputation beyond reputeElemaN has a reputation beyond repute
Destek İçin

Bu sitenin reklam gelirleri tamamıyla sitenin host masraflarına gitmektedir,bu amaçla reklam vermek için Bannera TIKLAYINIZ ElemaN
Ek Bilgiler
ElemaN - MSN üzeri Mesaj gönder ElemaN - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: WinTr scada versiyon 5.0.0Alıntı:
sana´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Teşekkürler fakat link ölü dosya yok mesajı veriyor
Sistemdeki geçici bir sorundan kaynaklanıyor olabilir yaptığım kontrolde link çalışıyor.


Teknik Konularda Mail veya PM atmayınız, bu tip mesajlara cevap verilmeyecektir, forumda ilgili bölümde mesaj yazınız"İyi Çırak Ustası Yokken Anlaşılır"

ElemaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

« önceki Konu | sonraki Konu »

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Konu Araçları Arama
Stil

Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz aktif değil dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Kategori Başlıkları Cevaplar Mesajlara Cevaplar
SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition) ElemaN Teknik Makaleler 0 09-09-08 19:28
Scada zorbey Endüstriyel Otomasyon 0 12-05-08 23:29
Scada - Donanım & Yazılımları Hakkında Dökümanlar starter Diğer PLC Sistemleri 0 19-04-08 15:43
Scada Hakkında Tekn. Bilgi starter Diğer PLC Sistemleri 0 19-04-08 15:37
Scada Teknik Adam Diğer PLC Sistemleri 0 28-03-08 23:14


Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:35 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.0 RC2
© ELEKTROFORUM.net ™
Protected by Cracker By ElemaN
Bu web sitesini kullanmanız Kullanım Koşulları'nı onayladığınız anlamına gelmektedir.
Copyright © 2008 - 2018 - elektroforum.net
Açılan konular, yazılan mesajlar sahiplerinin sorumluluğu altındadır.

Eğitim ve Ögretim Genel


Flash Oyun Portalı

Teknik Haber Paylaşım Portalı

ELEKTROFORUM forum sitesi olduğundan üyelerimizin açmış olduğu konular onay almadan yayınlanmaktadır.Forumumuzdaki tüm dosyalar tanıtım amaçlı olarak paylaşılmakta olup forum bünyesinde kullanımı lisans gerektiren dosya barındırılmamaktadır.Tanıtım amaçlı dosyaları bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C yasalarına göre suç sayılır.Hakkının ihlal edildiğini düşünen hak sahibi,şahıs veya şirketin bize bildirmesi durumunda,ihlal unsuru içerdiği tesbit edilen dosyalar yayından derhal kaldırılacaktır. 5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen kişi yada şirketler öncelikle ihlalin durdurulmasını istemek zorundadır.Sitemizi kullanan üyelerimiz bu kuralları kabul etmiş sayılır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219