Üye Olmak İçin Tıklayın

Hoşgeldin, Kayıtsız Üye.

Teknik Paylaşım Platformu, teknik içerikli bilgi ve tecrübelerin paylaşımı için teknik elemanlar tarafından hiçbir maddi çıkar söz konusu olmadan kurulmuştur.
Sizde Teknik Paylaşım Platformundan daha faydalı bir şekilde yararlanmak istiyorsanız ÜYE OLUNUZ
Üye olmak için veya forum hakkında yardım almak için TIKLAYINIZ

TEKNİK VİDEOLAR TEKNİK DOSYALAR TEKNİK RESİMLER OYUN PORTALI ÇEVRİMİÇİ UYGULAMALAR
Konu Bilgileri
Konu Başlığı troya ile ilgili her şey
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
 
Görüntülenme Sayısı
1453

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Konu Araçları Arama Stil
Eski 06-04-08, 21:15   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
Kıdemli Üye
 
acar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SponsorElektrohaber.net
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: Mar 2008
Üye No: 4
Mesaj Adedi: 2.641
Konu Adedi: 2609
Seviye 41 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Aktiflik: 100 / 1001
Güç: 880 / 33397
Deneyim: 6%

Teşekkür Grafikleri
Teşekkür: 0
47 Mesajına 63 Teşekkür edildi
Puan Grafiği
Rep Puanı: 100
Rep Derecesi :
acar will become famous soon enoughacar will become famous soon enough
Destek İçin

Bu sitenin reklam gelirleri tamamıyla sitenin host masraflarına gitmektedir,bu amaçla reklam vermek için Bannera TIKLAYINIZ ElemaN
Ek Bilgiler
Standart troya ile ilgili her şey1. Giriş
2. Seri Kablonun Hazırlanması
3. COM Port Ayarının Yapılması
4. Kanal Bilgilerinin Dosyadan Alınması ve Dosyaya Yazılması
5. Receiver'dan Bilgilerin Alınması
6. Receiver'a Bilgilerin Gönderilmesi
7. Kanal Bilgilerinin Değiştirilmesi
8. Uydu Ayarlarının Değiştirilmesi
9. Transponder Ayarlarının Değiştirilmesi
10. Yazılım Yükleme
11. Versiyon Açıklaması


1. Giriş

TroiaEdit (NDRTEDIT) Kanal Editör Programı, TROIA serisi receiverların kanal, uydu ve transponder bilgilerinin düzenlenmesi için kullanılan bir yazılımdır. Ayrıca receiver a yazılım yükleme için de kullanılabilir. Programla ilgili yardım almak için herhangi bir anda F1 tuşuna basabilirsiniz.

Bu program sayesinde cihazınızın ayarlarını bilgisayara aktarıp üzerinde istediğiniz değişiklikleri yaparak tekrar receiver'a aktarma olanağınız vardır. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için Bölüm-2’ de belirtildiği şekilde uygun bir seri bağlantı kablosuna ihtiyaç vardır.

Aynı com port u kullanan birden fazla programın aynı zamanda çalışması mümkün değildir. Sağ üst köşedeki buton tıklanıp bağlantı geçici olarak kesilebilir. Bağlantı kesili durumdayken aynı com port u kullanan diğer programları çalıştırabilirsiniz. Bu durumda data aktarımı mümkün olmadığından "SW Versiyon Oku" , "Reset Receiver", "Bilgileri Al" "Bilgileri Gönder" ve "Yazılım Yükle” butonları pasif duruma getirilmiştir. Bağlantıyı açmak için aynı butona yeniden basın.2. Seri Kablonun Hazırlanması

Receiver'ınızın data konnektörü ile bilgisayarınızın COM portu arasına bağlanacak kablonun bağlantı şeması aşağıdaki gibidir.
9 Pin Dişi 25 Pin Dişi
Pin 2 ( RX )........................ ........................P in 2 ( TX )
Pin 3 ( TX )........................ ........................P in 3 ( RX )
Pin 5 ( GND )........................ .....................Pin 7 ( GND )
Pin 7 ( RTS )........................ ......................Pin 5 ( CTS )
Pin 8 ( CTS )........................ ......................Pin 4 ( RTS)

9 Pin Dişi 9 Pin Dişi
Pin 3 ( TX )........................ ........................P in 2 ( RX )
Pin 2 ( RX )........................ ........................P in 3 ( TX )
Pin 5 ( GND )........................ .....................Pin 5 ( GND )
Pin 8 ( CTS )........................ ......................Pin 7 ( RTS )
Pin 7 ( RTS )........................ ......................Pin 8 ( CTS )
3. COM Port Ayarının Yapılması

Receiver ile bilgisayar arasında bağlantı kurabilmek için Com Port ayarının doğru yapılmış olması gerekmektedir. Ayar menüsünden Bağlantıyı seçin, kullandığınız COM portu seçip Tamam butonuna basın.
Com Port ayarı doğru yapılmış, cihazınız çalışır durumda ve bağlantı kablosu uygun şekilde
bilgisayar – cihaz arasına bağlanmışsa sol alt köşede Durum: Bağlı yazısı görülecektir.
4. Kanal Bilgilerinin Dosyadan Alınması ve Dosyaya Yazılması

Kanal bilgilerinin dosyadan alınması :
Daha önceden hazırlanmış bir kanal bilgisini receiver'a göndermek için Dosya,Aç, NDT menüsüne gelerek .ndt uzantılı dosyayı seçip Aç butonuna basın. Açılan dosya üzerinde dilediğiniz değişiklikleri yapabilir ya da hiç bir değişiklik yapmadan bilgileri 6. bölümde anlatıldığı şekilde receiver'a gönderebilirsiniz. Dosyayı açtıktan sonra durum çubuğunda, sol alt köşede, dosyanın bulunduğu klasör ve dosyanın adını görebilirsiniz.

SDX formatındaki kanalların alınması
SatcoDX - .sdx formatındaki dosyalardan kanal bilgisi yüklemek için Dosya->Aç->SatcoDx->SDX menüsüne gelerek .sdx uzantılı dosyayı seçip Aç butonuna basın. Açılan pencerede görülen “Başlangıç Kanalı” alınacak kanalların hangi program numarasından itibaren hafızaya yükleneceğini,"uydu" bunların hangi uydu olarak alınacağını belirtir. Gerekli seçimleri yapıp, Başla’ ya basın. Şu anki TROIA serisi yalnız dijital özellikli olduğundan açılan dosyadaki analog kanallar dikkate alınmayacak, silinecek ve kaç analog kanalın silindiği kullanıcıya bildirilecektir.

TAG formatındaki kanalların ve transponder ların alınması
SatcoDX - .tag formatındaki dosyalardan kanal bilgisi yüklemek için Dosya->Aç->SatcoDx->TAG menüsüne gelerek .tag uzantılı dosyayı seçip Aç butonuna basın. Açılan pencerede görülen “Başlangıç Kanalı” alınacak kanalların hangi program numarasından itibaren hafızaya yükleneceğini, "uydu" bunların hangi uydu olarak alınacağını, TV/Radyo kutusu yalnız TV veya yalnız radyo kanallarının alınacağını belirtir. Ayrıca alınan transponder lar transponder sayfasında görülebilir.

DVB formatındaki kanallarin ve transponder ların alınması
DVBEdit programindan export yapılarak elde edilen txt dosyasıni, Aç DVB menüsüyle seçerek Aç butonuna basın. "Başlangıç kanal numarası", alınacak olan kanalların hangi program numarasından itibaren hafızaya yükleneceğini, "uydu" bunların hangi uydu olarak alınacağını, "Alınacak uydu" da hangi uyduya ait kanalların alınmak istendiğini belirtir. Gerekli seçimleri yapıp, Başla'ya basın. Şu anki TROIA serisi yalnız dijital özellikli olduğundan açılan dosyadaki analog kanallar dikkate alınmayacak, silinecek ve kaç analog kanalın silindiği kullanıcıya bildirilecektir.

Not: SDX, TAG veya DVB formatındaki kanalların alınabilmesi için programda en az bir uydu tanımlı olmalıdır. Bkz. 8.madde

Kanal bilgilerinin dosyaya yazılması :
Hazırladığınız kanal bilgisini daha sonra diğer receiver'lara yükleyeceğinizi düşünerek bu kanal bilgisini saklamak isterseniz Dosya, Kaydet menüsünü seçiniz. Dosyayı kaydetmek istediğiniz klasörü seçerek dosya ismini yazıp kaydet butonuna basınız. (.ndt uzantısı program tarafından eklenecektir.) Dosyayı kaydettikten sonra durum çubuğunda, sol alt köşede, dosyanın bulunduğu klasör ve dosyanın adını görebilirsiniz.

Kanal bilgilerinin TXT formatında dosyaya yazılması:
Kanal bilgilerini TXT formatında(okunabilir) dosyaya yazmak için Dosya->Farklı Kaydet menüsünde Kanal -> TXT seçiniz. Dosyayı kaydetmek istediğiniz klasörü seçerek dosya ismini yazıp kaydet butonuna basınız.
(.txt uzantısı program tarafından eklenecektir.)

Transponder bilgilerinin TXT formatında dosyaya yazılması:
Transponder listesini TXT formatında(okunabilir) dosyaya yazmak için Dosya->Farklı Kaydet menüsünde Transponder -> TXT seçiniz. Dosyayı kaydetmek istediğiniz klasörü seçerek dosya ismini yazıp kaydet butonuna basınız.
Kanal bilgilerinin TXT formatında TV / radyo kanalı olarak gruplandırılarak dosyaya yazılması:
Kanal bilgilerini TXT formatında TV / radyo kanalı olarak gruplandırılarak dosyaya yazmak için Dosya->Farklı Kaydet menüsünde TV / Radyo -> TXT seçiniz. Dosyayı kaydetmek istediğiniz klasörü seçerek dosya ismini yazıp kaydet butonuna basınız.

5. Receiver'dan Bilgilerin Alınması

!!! Receiver’ı stand-by konumuna alın. !!!

Bilgisayarla receiver arasında seri bağlantıyı yapın. Bağlantı doğru yapıldıysa yeşil renkte “Bağlı” ifadesi, bağlantı doğru yapılmadıysa kırmızı renkte “Bağlı değil” ifadesi ekranda görünür. Bağlı durumdayken Bilgileri Al butonuna basın. İşlemin ne kadarının tamamlandığını bilgisayar ekranında içi dolan bir kutu aracılığıyla görebilirsiniz. İşlemi yarıda kesmek isterseniz Vazgeç butonuna basabilirsiniz. Yalnız bu durumda alınan bilginin içeriğinin kesin doğru olduğunu söylemek mümkün değildir.

6. Receiver'a Bilgilerin Gönderilmesi

!!! Receiver’ı stand-by konumuna alın. !!!

Bağlı durumdayken (bkz.3.Madde) Bilgileri Gönder butonuna basın. İşlemin ne kadarının tamamlandığını bilgisayar ekranında içi dolan bir kutu aracılığıyla görebilirsiniz. İşlemi yarıda kesmek için Vazgeç butonuna basabilirsiniz. Yalnız bu durumda gönderilen bilginin içeriğinin kesin doğru olduğunu söylemek mümkün değildir.


7. Kanal Bilgilerinin Değiştirilmesi


Kanal eklemek için en az bir uydunun bulunması gereklidir. Hiç uydu yoksa 8. maddede açıklandığı gibi bir uydu ekleyin.

Kanal sayfasına geçin. Bu sayfada (varsa) her kanalın çeşitli parametrelerinden bazıları görülmektedir. Kanal bilgilerini değiştirmek için bir satırı seçip çift tıklayın veya ENTER tuşuna basın. Kanalın parametreleri ayrı bir pencere üzerinde ekrana gelecektir. Kaydet butonuna basılırsa bilgiler kaydedilir, vazgeç butonuna basılırsa bilgiler kaydedilmez.

Bu sayfada girilecek sembol hızı 1 – 45000 arası olmalıdır.
Video, audio, teletext ve PCR pid’leri 0-8191 arası olmalıdır.
Video ve audio pid leri birbirine eşit olamaz.
Frekans, kanalın ait olduğu uydunun tipi ve alt ve üst band değerlerine uygun olarak sınırlandırılmıştır.

Birden fazla kanalı seçmek için SHIFT ve CTRL tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.


Bir veya birden fazla kanal seçildikten sonra;
‘1’, ‘2’, ‘3’ tuşlarına basılırsa seçili kanal(lar) 1., 2. ve 3. favori listelerine ait/ait değil duruma getirilir.
‘S’ tuşuna basıılırsa seçili kanal(lar) kodlu/kodlu değil duruma getirilir

Filtre: Kanal sayfasında uydu filtresi bulunur. Bütün uydulara ait kanallar yerine uydu filtresiyle yalnız seçili uyduya ait kanalları görebilirsiniz.

Kes, Kopyala, Yapıştır: İstenilen kanalın silinmesi için ilgili buton listenin hemen altında bulunmaktadır. Delete tuşu da aynı işleve sahiptir. Listenin üstünde sağ tıklandığında çıkan menüde Kes, Kopyala, Yapıştır, Ekle, Sil maddeleri görülmektedir. Hiçbir filtre kullanılmıyorsa, SHIFT ve CTRL tuş kombinasyonlarıyla birden fazla kanalı, filtre kullanılıyorsa yalnız bir kanalı seçebilirsiniz. Birden fazla kanalın seçilip seçilemediği durum çubuğunda görülebilir. Kanalları,

Başka bir yere taşımak için: Önce taşınacak kanalları seçin. Sonra Kes yapın. Kanalların
silindiğini göreceksiniz. Nereye taşımak istediğinizi belirtmek için bir hedef kanal seçin. Sonra Yapıştır yapın.

Başka bir yere kopyalamak için: Önce kopyalanacak kanalları seçin. Sonra Kopyala
yapın. Nereye kopyalamak istediğinizi belirtmek için bir hedef kanal seçin. Sonra Yapıştır yapın.


Silmek için: Sil yapın, Delete butonuna basın veya DELETE tuşuna basın. Seçili kanallar yok edilecektir.

Eklemek için: Önce eklenecek kanalın yerini belirtmek için bir kanal seçin. Sonra Ekle
yapın, Yeni Ekle butonuna basın veya INSERT tuşuna basın.

Tüm Kanalları Silmek İçin: Tümünü Sil butonuna basın. Tüm kanallar yerine yalnız seçili uyduya ait kanallar silinecektir.

Not: Kesme, kopyalama, yapıştırma ve ekleme işlemleri yalnız filtre kullanılmıyorsa mümkündür. Silme işlemi her durumda yapılabilir.

Not: Filtreleme sonucu ekranda görülemeyen kanallar yalnız geçici olarak yoktur. Receiver’a bilgi gönderme veya diske bilgi kaydetme durumlarında filtreleme öncesi tüm kanallar sözkonusudur.


8. Uydu Ayarlarının Değiştirilmesi

Önce Uydu sayfasına (listesine) geçin. Bu sayfada uydu ile ilgili olan İsim, LNB tipi, DiSEqC, 22kHz, 12V, Alt band, Üst band ve Pozisyon bilgileri değiştirilebilir. Değişiklikleri yapmak için önce bir uydu seçip, çift tıklayın veya ENTER tuşuna basın. Çıkan pencerede Kaydet butonuna basılırsa değişiklikler kaydedilir, Vazgeç butonuna basılırsa kaydedilmez.

!!! Bu sayfada girilen alt band ve üst band değerleri gerçek değerlerinin 1/10’ dur. !!!

Örn. 1032 girerseniz bu değer aslında 10320’dir.
Alt ve üst band değerleri 500 – 1100 arasında olmalıdır.

Yeni uydu eklemek için Ekle yapın veya INSERT tuşuna basın. Bir uyduyu silmek için önce uyduyu seçin veya Sil butonuna basın. Bir uyduyu silerken bu uyduya ait tüm kanal ve transponder ları da silmiş olursunuz, bu nedenle silme işlemini onaylamanız gerekebilir.

Her defasında onay vermek istemiyorsanız Ayar menüsünde Uydu Silme Onayı seçeneğini seçili değil duruma getirin.

Uydularla ilgili kesme, kopyalama, yapıştırma özelliği bulunmamaktadır.
Uydu sırasını değiştirmek için bir uyduyu seçin, sürükleyin ve bırakın.

9. Transponder Ayarlarının Değiştirilmesi

Transponder eklemek için en az bir uydunun bulunması gereklidir. Hiç uydu yoksa 8. maddede açıklandığı gibi bir uydu ekleyin. Transponder sayfasına geçin. Bu sayfada (varsa) transponder la ilgili isim, uydu, frekans, sembol hızı ve polarite bilgileri görülmektedir. Mevcut transponder lar üzerinde değişiklik yapmak için bir transponder seçin ve çift tıklayın veya ENTER tuşuna basın. Yeni transponder eklemek için Ekle yapın veya INSERT tuşuna basın. Bir transponder silmek için önce transponder ı seçin, sonra Sil yapın, DELETE tuşuna basın veya Sil butonuna basın. Seçili uyduya ait transponder ları silmek için Bu Uydudakileri Sil, tüm transponder ları silmek için Tümünü Sil butonuna basın.

Bu sayfada girilecek sembol hızı 1 – 45000 arası olmalıdır.
Frekans, transponder ın ait olduğu uydunun tipi ve alt ve üst band değerlerine uygun olarak sınırlandırılmıştır.

Transponder larla ilgili her işlemden sonra transponder lar önce uydu, sonra polarite (V/H) sonra frekansa göre sıralanmaktadır.

Uydu filtresi: Tüm uydulara ait transponder lar yerine yalnız seçili uyduya ait transponder lar görülmektedir.

Not: Transponder larla ilgili kopyalama, kesme ve yapıştırma özelliği bulunmamaktadır.

Not: Filtreleme sonucu ekranda görülemeyen transponder lar yalnız geçici olarak yoktur. Receiver’a bilgi gönderme veya diske bilgi kaydetme durumlarında filtreleme öncesi tüm transponderlar sözkonusudur.

10. Yazılım Yükleme

Receiver üzerindeki yazılımın versiyonunu bağlı durumdayken(bkz. 3.madde) herhangi bir anda "SW Versiyon Oku" butonuna basarak öğrenebilirsiniz.

Diskten: Cihaza yeni yazılım yüklemek için önce Dosya - Yazılım Dosyası Aç - Diskten menüsünden, NETA tarafından gönderilen uygun bir .BIN dosyasını açın. BIN dosyası açıldıktan sonra durum çubuğunda, sağ alt köşede, açılan .BIN dosyasının bulunduğu klasör ve dosya adı görülecektir.

Internetten:. (Internet bağlantınız kurulmamışsa bu özellik pasif duruma getirilmiştir.) Önce Internet bağlantınızı açık duruma getirin. Sonra Internet’ten yazılım yüklemek için Dosya - Yazılım Dosyası Aç – Internetten menüsünü seçin. Ekrana gelen pencerede yer alan iki tablodan aşağıda olanı TroiaEdit’i çalıştırdığınız klasörde bulunan yazılım dosyalarını göstermektedir. Ekrana gelen pencerede Bağlan butonuna basın. Kısa bir süre sonra üstteki tabloda o anda Web Site’sinde bulunan güncellenmiş yazılım dosyaları görünecektir. (.bin veya .zip uzantılı). Yüklemek istediğiniz dosyaların solundaki kutucuğu işaretleyip Yükle butonuna basın. Ekranda yükleme işleminin ne kadarının tamamlandığı görünecektir. Herhangi bir anda Vazgeç düğmesine basarak işlemi iptal edebilirsiniz. Yükleme işlemi başarıyla bittiğinde pencereyi kapatıp Yazılım Dosyası Aç – Diskten menüsünü seçerek diskinize yüklediğiniz yazılım dosyalarını açabilirsiniz. (Diskinize yüklediğiniz yazılım dosyası sıkıştırılmış, (zip uzantılı olabilir), bu durumda önce .zip uzantılı dosyayı açmanız gerekir.

Not: "Null Remote Address" mesajı alırsanız Internet bağlantınızda bir sorun vardır ve Internetten yazılım yüklemek için TroiaEdit’ i yeniden başlatmanız gerekebilir.

Yazılım dosyasını açtıktan sonra bilgisayarla receiver arasındaki bağlantıyı kontrol edin.
(Ekranda Bağlı ifadesinin olduğundan emin olun. bkz .3.Madde).

!!! Receiver’ı stand-by konumuna alın. !!!

Ana penceredeki Yazılım Yükle butonuna basın. Ekranda işlemin ne kadarının tamamlandığı içi dolan bir kutu aracılığıyla görünecektir. Yazılım başarıyla receiver a aktarılmışsa sıradaki işlem flash rom un programlanmasıdır. Yazılım başarıyla receiver a aktarılmamışsa (örn. yanlış yazılım dosyası) “Yazılım yüklemede hata oldu” mesajı alınır.
Yazılım başarıyla aktarıldıktan sonra flash rom un programlanmasının bitmesini bekleyin. Flash rom programlandıktan sonra “Reset etmek ister misiniz” diyalog kutusu ekrana gelir. Yeni yazılımın çalışması için receiver’ın reset edilmesi (yeniden başlatılması) gerekmektedir. Bu işlem “Reset etmek ister misiniz” diyalog kutusunda “Evet” yanıtının verilmesiyle, ana pencerede “Reset receiver” butonuna basılmasıyla veya receiver ın fişinin çıkarıp takılmasıyla olabilir.

Yazılım doğru yüklendikten sonra yüklenen yazılımın versiyonunu ana pencere üzerindeki “SWVersiyon Oku” butonuna basarak öğrenebilirsiniz.

11. Versiyon Açıklaması

1.12 -> 1.2 (29.04.2005 -> 23.05.2005)

Aynı anda aynı com portu kullanan diğer programların da çalışabilmesi için “bağlantı kes” buton u konuldu.
Kanal sayfasında son satır silindikten sonra yeni son satır seçili duruma getirildi.
Bir kanal bilgisi dosyası açıldıktan sonra receiver dan bilgiler alınırsa bazı durumlarda iki ayrı(açılan ve alınan) kanal bilgisi birleşiyordu, düzeltildi.

1.11 -> 1.12 (04.03.2005 -> 29.04.2005)

Kanal sayfasında herşey “kes” yapıldıktan sonra “yapıştır” yapıldığında 2 kanal eksik yapıştırılıyordu, düzeltildi.

1.1 -> 1.11 (10.01.05 -> 04.03.05)


Yanlış yazılım dosyası yüklendiğinde cihaz fişten çekilince bazen “Lütfen Bekleyiniz” yazısı kaybolmuyordu, düzeltildi.
En son dosya açılan/kaydedilen klasörün program başlangıcında hatırlanması sağlandı.
TXT formatında kaydederken TV / radyo kanallarının gruplanması sağlandı.
"Alt-S" tuşu “S” tuşunun işlevini görüyordu, düzeltildi.

1.02 -> 1.1 (15.06.04 -> 10.01.05)


Kanal sayfasında favori sütunu eklendi.
Kanalların 3 farklı favori listesinin hangilerinde olduğunun kullanıcı tarafından belirtilmesi sağlandı.
‘1’,’2’,’3’ tuşlarına basılınca seçili kanalların ilgili favori listesinde olması/olmaması sağlandı.
Kodlu yayın özelliğinin manuel olarak girilmesi sağlandı.
‘S’ tuşuna basılınca seçili kanalların kodlu olması/olmaması sağlandı.
Radyo kanallarının farklı renkte görülmesi sağlandı.
"Tümünü Sil" düğmesine basınca tüm kanallar yerine yalnız seçili uyduya ait kanalların silinmesi sağlandı.
Kanal sayfasında Yapıştır yapıldıktan sonra yapıştırma yapılan satır seçili duruma getirildi.
Kanal formunda teletext pid kaldırıldı.
TXT formatında kanal kaydederken kanal numaraları 0’dan başlıyordu, 1’den başlaması sağlandı.
SatcoDx ve DVB formatında dosyalar açıldığında gözardı edilen analog kanal sayısının kullanıcıya bildirilmesi sağlandı.
Uydu sayfasında Sürükle & Bırak yöntemiyle uydu sırasının değişmesi sağlandı.
"Bu Uydudakileri Sil" düğmesi kullanılarark tüm transponder lar yerine yalnız seçili uyduya ait transponder ların silinmesi sağlandı.
Transponder listesinin .txt formatında bir dosyaya yazılması sağlandı.
Internet’ten dosya indirirken dosya alındıktan sonra “Vazgeç” düğmesi pasif duruma getirildi.
Internet’ten dosya indirirken diskteki yazılım dosyalarının listelenmesinde .zip uzantılı dosyalar da kullanıldı.
.ndt veya .bin dosya açıldıktan sonra yardım dosyası bulunamıyordu, düzeltildi.
Sayfa içinde dikey kaydırma çubuğu kullanılarak sayfa kaydırma yapıldığında bazen sayfa kendi kendine kayıyordu, düzeltildi.
Com port değiştirme 3 aşamada yapılıyordu, tek aşamaya indirildi.
Program Bağlı değil durumundayken mouse tıklamalarına bazen geç cevap veriyordu, düzeltildi.
Tüm uydular dışında bir uydu seçili iken Insert tuşu etkisiz kılındı.

1.01 -> 1.02 (29.03.04 -> 15.06.04)


C-band tipi uyduya ait kanal ve transponder ların sınır değerleri yanlış hesaplanıyordu, düzeltildi.
Programın NDRTEdit olan adı NDREdit programıyla karışmaması için TroiaEdit olarak değiştirildi.

1.0 -> 1.01 (06.02.04 -> 29.03.04)


2000 kanal ve üzerinde kanal bilgisi yüklenirken bazen son iki kanalın içeriği yanlış oluyordu, düzeltildi.

acar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
..:: Sitemize Destek İçin Reklam Verebilirsiniz ::..
..:: Reklam Alanı ::..
PAYLAŞIMLARIN DEVAMI İÇİN SİTE İÇERİSİNDEKİ REKLAMLARA TIKLAYINIZ
..::: TEKNİK PAYLAŞIM PLATFORMUNDAKİ BU KONUYU BEĞENDİYSENİZ ARKADAŞINIZLA PAYLAŞABİLİRSİNİZ ::..
ElemaN Yollayabilirsin Dedi!
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

Etiket
ile, ilgili, sey, troya


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Konu Araçları Arama
Stil

Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz aktif değil dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Kategori Başlıkları Cevaplar Mesajlara Cevaplar
Elektrik ile ilgili mevzuat ElemaN İş Güvenliği 0 28-02-10 00:32
Paylaşımlarım ile ilgili bilgilendirme uzman_41 Anketler , Duyurular 1 14-09-09 21:47
kompanzasyon ile ilgili sunumlar zerria Kompanzasyon 7 04-04-09 00:19
Atatürk ile ilgili e-kitaplar ElemaN Edebi Konulu E-Kitaplar 0 18-05-08 17:23


Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:58 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.0 RC2
© ELEKTROFORUM.net ™
Protected by Cracker By ElemaN
Bu web sitesini kullanmanız Kullanım Koşulları'nı onayladığınız anlamına gelmektedir.
Copyright © 2008 - 2018 - elektroforum.net
Açılan konular, yazılan mesajlar sahiplerinin sorumluluğu altındadır.

Eğitim ve Ögretim Genel


Flash Oyun Portalı

Teknik Haber Paylaşım Portalı

ELEKTROFORUM forum sitesi olduğundan üyelerimizin açmış olduğu konular onay almadan yayınlanmaktadır.Forumumuzdaki tüm dosyalar tanıtım amaçlı olarak paylaşılmakta olup forum bünyesinde kullanımı lisans gerektiren dosya barındırılmamaktadır.Tanıtım amaçlı dosyaları bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C yasalarına göre suç sayılır.Hakkının ihlal edildiğini düşünen hak sahibi,şahıs veya şirketin bize bildirmesi durumunda,ihlal unsuru içerdiği tesbit edilen dosyalar yayından derhal kaldırılacaktır. 5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen kişi yada şirketler öncelikle ihlalin durdurulmasını istemek zorundadır.Sitemizi kullanan üyelerimiz bu kuralları kabul etmiş sayılır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240