Üye Olmak İçin Tıklayın

Hoşgeldin, Kayıtsız Üye.

Teknik Paylaşım Platformu, teknik içerikli bilgi ve tecrübelerin paylaşımı için teknik elemanlar tarafından hiçbir maddi çıkar söz konusu olmadan kurulmuştur.
Sizde Teknik Paylaşım Platformundan daha faydalı bir şekilde yararlanmak istiyorsanız ÜYE OLUNUZ
Üye olmak için veya forum hakkında yardım almak için TIKLAYINIZ

TEKNİK VİDEOLAR TEKNİK DOSYALAR TEKNİK RESİMLER OYUN PORTALI ÇEVRİMİÇİ UYGULAMALAR
Konu Bilgileri
Konu Başlığı Vestel kanal bilgisi yükleme talimatı
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
 
Görüntülenme Sayısı
1848

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Konu Araçları Arama Stil
Eski 08-11-09, 18:48   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
YARDIMCI ADMİN
 
zorbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SponsorElektrohaber.net
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: Mar 2008
Üye No: 7
Mesaj Adedi: 1.939
Konu Adedi: 1632
Seviye 36 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Aktiflik: 0 / 888
Güç: 646 / 29594
Deneyim: 53%

Teşekkür Grafikleri
Teşekkür: 4
230 Mesajına 870 Teşekkür edildi
Puan Grafiği
Rep Puanı: 456
Rep Derecesi :
zorbey is a glorious beacon of lightzorbey is a glorious beacon of lightzorbey is a glorious beacon of lightzorbey is a glorious beacon of lightzorbey is a glorious beacon of light
Destek İçin

Bu sitenin reklam gelirleri tamamıyla sitenin host masraflarına gitmektedir,bu amaçla reklam vermek için Bannera TIKLAYINIZ ElemaN
Ek Bilgiler
Standart Vestel kanal bilgisi yükleme talimatıVESTEL KANAL TABLO YÜKLEME PC’den RECEIVER’e RECEIVER’dan PC’ye

SERVİS MENÜDE PROGRAM TABLOSU IŞLEMLERİ


(1) SERVİS MENÜSÜ :

Cihazın fişi, elektrik prizine takılır. Cihaz standby durumunda olacaktır. Ön panel ekranında “ 0 0.0 0 ” görünecektir. Sıfırlar arasındaki nokta segmenti her bir saniyede bir yanıp sönecektir. Atmış saniye sonunda ekrandaki değeri bir artırır. (Örneğin “ 0 0.0 1 ” şeklinde) Bu zamanı sayma işlemi benzer şekilde devam eder. Ekrandaki değer en son “ 2 3.5 9 ” olduktan sonra tekrar “ 0 0.0 0 ” olacaktır.


Cihaz standby durumunda iken servis menüsüne girilebilir. Bunun için ön panel üzerindeki tuşlardan “ MENU ” tuşu ve “ SOL ” tuşa aynı anda basılarak girilebilir. Farklı bir yolda; cihaz açıldıktan sonra servis menüsüne girilebilir. ( Cihazı açmanın yolları: Birinci yol;ön panel üzerindeki aşağı veya yukarı tuşlarına basılarak açılabilir. İkinci yol; uzaktan kumanda üzerindeki on/off tuşu kullanılarak cihaz açılır.) Cihaz açılma esnasında ön panelde “ınıt” yazısı gözlenir. Belli bir süre sonra ön panelde “X X X X” numaralı bir program numarası gözlendiğinde cihaz tamamen açılmış olacaktır. Ekranda hiç bir görüntü olmayabilir. ( İçerisinde kanallar yüklenmemiş olabilir bu durumda program numarası olarak ön panelde “0 0 0 0” görünür. ) Uzaktan kumandanın “Menü” tuşuna basılarak ana menüye girilir. Rakamlı tuşlar kullanılarak, “929526” bazı yazılımlarda “7777777777777” sayısı girilir. Ekrana servis menüsü gelecektir. Satırlar arasında geçiş için “aşağı” ve “yukarı” tuşları kullanılır. (Ön paneldeki tuşlar kullanılarakta yapılabilir.)


(2) BİLGİSAYARDAN PROGRAM TABLOSU YÜKLEME :


Bilgisayarınız içerisinde kayıtlı program tablosunu, bilgisayarın seri haberleşme çıkışlarını kullanarak, RS232 kablosu yardımıyla uydu alıcısına yüklenmesi için yapılması gerekli işlemler ve malzemeler aşağıda belirtilmiştir.

Kullanılacak olan malzemelerin listesi:

· Uydu alıcısı ve TV

· Bilgisayarın “Hyper Terminal” programı,

· RS232 seri haberleşme kablosu (1-1 2-2 3-3 4-4 5-5 6-6 7-7 8-8 9-9bir ucu erkek diğer ucu dişi olacak).


Yapılması gereken işlemler adım adım aşağıda anlatılmıştır:

1. Uydu alıcınızın RS232 çıkışını, bilgisayarın seri haberleşme çıkışlarından birisini, RS232 seri haberleşme kablosu yardımıyla birleştiriniz. (COM1 veya COM2)

2. Uydu alıcısını ve bilgisayarınızı çalıştırınız.

3. Bilgisayarınızdan “Hyper Terminal” programını çalıştırınız. Programa bilgisayarınızın Başlat / Programlar / Donanımlar / Hyperterminal (Start / Programs / Accessories / Communications / Hyperterminal ) menüsü içinde Hypertrm.exe (Hyper Terminal) programını çalıştırınız. Daha önce bu işlemleri yaptıysanız. 8. Satıra geçiniz.

4. Yaptığınız bağlantı için isim ve ikon belirleyiniz.

5. Açılacak program penceresi içinde, bilgisayarınızda seri haberleşme kablosunu bağladığınız soketin (portun) adını seçiniz. (COM1 veya COM2)

6. Seçtiğiniz soketin (Port settings) özelliklerini aşağıdaki gibi belirleyiniz:

Bits per second : 38400

Data Bits : 8

Parity : None

Stop bits : 1

Flow control : None


7. Bu düzenlemelerle, Hyper Terminal programıyla ilgili ayarlarınız tamamlanmıştır. (Not: Artık program ile uydu alıcınızdan çıkan bilgileri görebilir ve program aktarımı yapabilirsiniz. Bu ayarları bir sefer yapmak yeterli olacaktır. )


8. Hyper Terminal programı ekranındaki menülerden, “Transfer” menüsüne giriniz, bu menü içerisinde “Dosya Gönderme / Send File” satırı seçilir. Ekrana dosya gönderimi ile ilgili bilgilerin bulunduğu yeni bir pencere gelecektir.


9. Pencerenin ilk satırındaki bölüme, bilgisayar içerisinde kayıtlı olan dosya bulunur ve seçilir. (Örneğin bu isim “Turksat 1C tablosu” olabilir.) İkinci satırda ise haberleşme protokolü için “1K Xmodem” tipini seçiniz. Dosya Gönderme / Send butonuna basınız.


10. Hemen, uydu alıcınızın, servis menüsüne giriniz ve içerisindeki “Download PGM” satırına geliniz. “OK” tuşuna basınız. (Uzaktan kumanda üzerindeki veya ön paneldeki tuşlar yardımıyla) TV ekranında ve bilgisayar ekranında program tablosuna ait paketlerinin aktarıldığını görebilirsiniz.


11. Paketlerin sona ermesini bekleyiniz. Paketler sona erdikten sonra uydu cihazı aldığı dosyayı kendi içerisinde kopyalama işlemi yapacaktır. Bu işlem için belli bir süre daha beklemeniz gerekecektir. Kopyalama işleminin bitmesi; TV ekranında açılan pencerelerin kapanmasıyla bitecektir.


12. Yeni yüklenen program tablosunu görmek için; uydu alıcınızı açıp kapatınız.(3) PROGRAM TABLOSUNU BİLGİSAYARA YÜKLEME :


Uydu alıcısının içindeki program tablosunu, bilgisayarın seri haberleşme çıkışlarını kullanarak, RS232 kablosu yardımıyla yüklenmesi için yapılması gerekli işlemler ve malzemeler aşağıda belirtilmiştir.

Kullanılacak olan malzemelerin listesi:

· Uydu alıcısı ve TV

· Bilgisayarın “Hyper Terminal” programı,

· RS232 seri haberleşme kablosu (bir ucu erkek diğer ucu dişi olacak).Yapılması gereken işlemler adım adım aşağıda anlatılmıştır:


1. Uydu alıcınızın RS232 çıkışını, bilgisayarın seri haberleşme çıkışlarından birisini, RS232 seri haberleşme kablosu yardımıyla birleştiriniz. (COM1 veya COM2)

2. Uydu alıcısını ve bilgisayarınızı çalıştırınız.

3. Bilgisayarınızdan “Hyper Terminal” programını çalıştırınız. Programa bilgisayarınızın Başlat / Programlar / Donanımlar / Hyperterminal (Start / Programs / Accessories / Communications / Hyperterminal ) menüsü içinde Hypertrm.exe (Hyper Terminal) programını çalıştırınız.

4. Yaptığınız bağlantı için isim ve ikon belirleyiniz. ( Aynı bağlantıyı ileride kullanmak üzere bir defa oluşturmanız yeterli olacaktır. )

5. Açılacak program penceresi içinde, bilgisayarınızda seri haberleşme kablosunu bağladığınız soketin (portun) adını seçiniz. (COM1 veya COM2)

6. Seçtiğiniz soketin (Port settings) özelliklerini aşağıdaki gibi belirleyiniz:

Bits per second : 38400

Data Bits : 8

Parity : None

Stop bits : 1

Flow control : None

7. Bu düzenlemelerle, Hyper Terminal programıyla ilgili ayarlarınız tamamlanmıştır. (Not: Artık program ile uydu alıcınızdan çıkan bilgileri görebilir ve program aktarımı yapabilirsiniz. Bu ayarları bir sefer yapmak yeterli olacaktır. )


8. Uydu alıcınızın servis menüsüne giriniz ve içinde “L/R: DBCopy – OK: Upload PGM” isimli satıra geliniz. Uydu alıcısı içerisinde kayıtlı olan kanal bilgilerini ilk önce kopyalanması gerekir. Bunun için uzaktan kumandadaki veya ön paneldeki “SAĞ” veya “SOL” tuşuna bir kez basılır. Bu durumda, Hyper Terminal programı ekranında kopyalama işlemi ile ilgili bilgiler gözükecektir. Ekrandaki yazılar durduğu zaman diğer işleme geçilebilir.

9. Hyper Terminal programı ekranındaki menülerden, “Transfer” menüsüne giriniz, bu menü içerisinde “Dosya Alma / Receive File” satırı seçilir. Ekrana dosya alımı ile ilgili bilgilerin bulunduğu yeni bir pencere gelecektir.

10. Pencerenin ilk satırındaki bölüme dosyanın bilgisayar içerisinde kayıt yapılacağı yer seçilir. İkinci satırda ise haberleşme protokolü için “1K Xmodem” tipini seçiniz. Dosya Alma / Receive butonuna basınız. Ekrana yeni bir pencere gelecektir. Bu pencere içerisine, bilgisayara kaydedilecek olan program tablosuna vereceğiniz ismi yazmanız gereklidir. Örneğin bu isim “Turksat 1C tablosu” olabilir.

11. Uydu alıcınızın, servis menüsü içerisindeki “L/R: DBCopy – OK: Upload PGM” satırında “OK” tuşuna basınız. (Uzaktan kumanda üzerindeki veya ön paneldeki) Hemen sonra bilgisayarınızda dosya ismi verdiğiniz penceredeki “OK” butonuna basınız. TV ekranında ve bilgisayar ekranında program tablosuna ait paketlerinin aktarıldığını görebilirsiniz.

12. Paketlerin sona ermesini bekleyiniz. Artık mevcut program tablonuz. Bilgisayara aktarılmıştır. Bu tabloyu başka uydu alıcılarına aktarabilirsiniz. Bunun için bir alt satırı kullanınız.

(4) DATABASE SİL (VERİ TABANINI SİLME) :

Cihaz içerisinde kayıtlı mevcut olan bütün programları, favorileri hafızadan siler ve sonradan değiştirilen bazı özellikleri ilk fabrika ayarlarına çevirmek için kullanılır. Bu satırda; uzaktan kumandanın “OK” tuşuna basılarak işlem gerçekleştirilir.(Ön panel üzerindeki “OK” tuşuna da basılabilir.) Veri tabanı silme işlemi biraz uzun sürmektedir. İşlem bittiğinde basılı satır boşa çıkacaktır. Bu işlem bittikten sonra, cihazı kapatıp açılması tavsiye edilir.

Bilgisayarınızda hyper terminal yüklü ise programla yükleyiniz...


Lütfen! Forum içerisinde sessiz olun...


zorbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
..:: Sitemize Destek İçin Reklam Verebilirsiniz ::..
..:: Reklam Alanı ::..
PAYLAŞIMLARIN DEVAMI İÇİN SİTE İÇERİSİNDEKİ REKLAMLARA TIKLAYINIZ
..::: TEKNİK PAYLAŞIM PLATFORMUNDAKİ BU KONUYU BEĞENDİYSENİZ ARKADAŞINIZLA PAYLAŞABİLİRSİNİZ ::..
ElemaN Yollayabilirsin Dedi!
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Yeni Konu aç Cevapla

Bookmarks

Etiket
bilgisi, kanal, talimati, vestel, yukleme


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Konu Araçları Arama
Stil

Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz aktif değil dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Kategori Başlıkları Cevaplar Mesajlara Cevaplar
VESTEL emu yükleme talimatı acar Vestel 1 12-07-11 22:04
HYUNDAI HYD Serisi Kanal Yükleme Talimatı (RESİMLİ) ve Kanal Editörü Kanal listesi zorbey Hyundai 0 08-11-09 18:47
ARROX Yazılım Yükleme Talimatı Resimli anlatım ve Yükleme Programı ElemaN Diğer Cihazlar 0 22-03-09 19:18
Vestel Cihazların Resimli Yükleme Talimatı acar Vestel 0 06-04-08 21:35
Vestel Yükleme Talimatı acar Vestel 0 06-04-08 21:33


Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 10:58 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.0 RC2
© ELEKTROFORUM.net ™
Protected by Cracker By ElemaN
Bu web sitesini kullanmanız Kullanım Koşulları'nı onayladığınız anlamına gelmektedir.
Copyright © 2008 - 2018 - elektroforum.net
Açılan konular, yazılan mesajlar sahiplerinin sorumluluğu altındadır.

Eğitim ve Ögretim Genel


Flash Oyun Portalı

Teknik Haber Paylaşım Portalı

ELEKTROFORUM forum sitesi olduğundan üyelerimizin açmış olduğu konular onay almadan yayınlanmaktadır.Forumumuzdaki tüm dosyalar tanıtım amaçlı olarak paylaşılmakta olup forum bünyesinde kullanımı lisans gerektiren dosya barındırılmamaktadır.Tanıtım amaçlı dosyaları bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C yasalarına göre suç sayılır.Hakkının ihlal edildiğini düşünen hak sahibi,şahıs veya şirketin bize bildirmesi durumunda,ihlal unsuru içerdiği tesbit edilen dosyalar yayından derhal kaldırılacaktır. 5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen kişi yada şirketler öncelikle ihlalin durdurulmasını istemek zorundadır.Sitemizi kullanan üyelerimiz bu kuralları kabul etmiş sayılır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240